INFORMACJE OGÓLNE

Szkolenie szczególne polecane - prowadzone przez dwóch trenerów (oddzielnie dla części prawnej i psychologicznej), pozwalające na kompleksowe i praktyczne przedstawienie zagadnień związanych z patologiami w miejscu pracy, a także budowanie środowiska pracy wolnego od mobbingu, dyskryminacji, molestowania i molestowania seksualnego.
Do każdego szkolenia podchodzimy indywidualnie. Bierzemy również pod uwagę sugestie klientów związane z programem szkolenia, specyfiką danej firmy/instytucji/branży, docelową grupą szkoleniową, zidentyfikowanymi problemami wewnętrznymi. W ramach szkolenia możemy również pomóc zaplanować skuteczną wewnętrzną politykę antymobbingową.
Nasze szkolenia osiągają średnią ocen od uczestników w skali roku ok. 4,8 w skali 1-5.
Według tego programu, prowadziliśmy szkolenia m.in. dla MSWiA, Ministerstwa Zdrowia, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Grupy Górażdże, Grupy Hasco-Lek.

Adresaci szkolenia:
Szkolenie adresowane jest do pracowników wszystkich szczebli organizacji, ze szczególnym uwzględnieniem działów kadr oraz kadry kierowniczej.

Czas trwania szkolenia:
W zależności od preferencji klienta i możliwości organizacyjnych: 4 - 8 godzin.

Podstawowe informacje o szkoleniu:

  • szkolenie jest podzielone na część psychologiczną i prawną, w celu kompleksowego omówienia zagadnień związanych z mobbingiem, molestowaniem i dyskryminacją,
  • każdy z bloków prowadzi inny trener – specjalista w danej dziedzinie,
  • szczególny nacisk położony zostanie na praktyczne aspekty występowania mobbingu, molestowania i dyskryminacji w stosunkach pracy oraz analizę przypadków z życia wziętych (głównie w oparciu o doświadczenie zawodowe trenerów),
  • szkolenie prowadzone jest w oparciu o prezentację multimedialną,
  • metody szkolenia: studia przypadków, warsztaty, ćwiczenia, dyskusje, wykłady,
  • trenerzy są praktykami, mającymi ogromne doświadczenie w zakresie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji oraz pomocy osobom dotkniętym tym zjawiskom,
  • organizowane przez nas szkolenia są bardzo wysoko oceniane przez uczestników, możemy pochwalić się dużą liczbą referencji i stałych klientów,
  • klient może wybrać wersję z materiałami szkoleniowymi lub bez.

CEL SZKOLENIA

  • dostarczenie wiedzy z zakresu psychologicznych i prawnych aspektów patologii występujących w środowisku pracy, zapoznanie uczestników z pojęciem mobbingu i dyskryminacji w ujęciu prawnym i psychologicznym,
  • dostarczenie wiedzy sprzyjającej kształtowaniu postaw zapobiegających zjawisku mobbingu i dyskryminacji w organizacji,
  • dostarczenie wiedzy pozwalającej na identyfikację przypadków mobbingu i dyskryminacji,
  • omówienie działań mających na celu kreowanie bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy, wolnego od mobbingu i dyskryminacji ze szczególnym uwzględnieniem roli kadry kierowniczej.

PROPONOWANY PROGRAM SZKOLENIA

I. PSYCHOLOGICZNE ASPEKTY MOBBINGU
  1. Wstęp – istota mobbingu.
  2. Socjologiczna analiza uwarunkowań mobbingu.
  3. Osobowość mobbera i osobowość ofiary.
  4. Typowe zachowania mobbera i ofiary.
  5. Fazy mobbingu.
  6. Analiza kontaktów w relacji mobber – ofiara.
  7. Metody i techniki obrony przed mobbingiem.
  8. Przeciwdziałanie mobbingowi w sferze zarządzania organizacją, ze szczególnym uwzględnieniem roli i zadań kadry kierowniczej.
  9. Studium przypadków

II. PRAWNE ASPEKTY MOBBINGU
  1. Wprowadzenie - rzeczywista skala zjawiska w Polsce i na świecie.
  2. Mobbing i dyskryminacja w polskim prawie.
  3. Elementy ustawowej definicji mobbingu (kto może być mobberem, kto może być mobbingowany, uciążliwość i długotrwałość, nękanie i zastraszanie, rozstrój zdrowia w polskim prawie i w świetle orzecznictwa).
  4. Mobbing a inne zjawiska w miejscu pracy (stres, dyskomfort, molestowanie, dyskryminacja, akty przemocy psychicznej, przemoc fizyczna, molestowanie menedżerskie).
  5. Mobbing i dyskryminacja a dozwolone zachowania pracodawcy oraz osób zarządzających jednostką (polecenia służbowe, ocena pracownika, uprawnienia kontrolne i nadzorcze pracodawcy).
  6. Organizacyjne aspekty prewencji antymobbingowej w miejscu pracy – przepisy wewnętrzne, polityka antymobbingowa, pomoc ofierze.
  7. Obowiązek pracodawcy przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji.
  8. Praktyka sądowa, studium przypadków, dyskusja.

KONTAKT

Tel.: (74) 3000 287
Kom.: 790 889 390
E-mail:
biuro@sanduro.pl

Najbliższe szkolenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

JESTEŚMY CZĘŚCIĄ:

Szkolenia Otwarte

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30